ŽÁCI V BYSTRCI

Bystrc - SK Vojkovice "starší žáci" 1:9 (1:5) (Brabec 3, Malý K. 3, Bělák, Knol, Novák)
V dohrávce 1.kola nastoupili starší žáci na hřišti Bystrce. Na rozdíl od zápasu se Znojmem byli kluci kompletní a na předvedené hře to bylo znát. Dokázali se prosadit i proti fyzicky silnějšímu soupeři. Začátek utkání byl ve znamení vzájemného oťukávání. Poté přišly 3 branky po čítankových akcích. V 5. minutě nabral Dalibor Brabec s míčem takovou rychlost, že obrana ho nebyla schopna zachytit a chladnokrevně skóroval na 1:0. Druhý branka padla po krásné kombinaci na naší pravé straně, po které se do koncovky dostal Martin Bělák - 2:0. A třetí po ukázkově zahraném rychlém protiútoku, kdy dostal Kryštof Malý přesnou přihrávku za obranu a s koncovkou také neměl potíže - 3:0. Do šancí se ale dostával také Bystrc a ve 20.minutě se mu podařilo snížit. První střelu ještě Vojta Nečas dokázal vyrazit, bohužel přímo do dobíhajícího Martina Malého, od kterého se míč odrazil do branky - 3:1. Kluci se tím ale nenechali rozhodit a do přestávky přidali po brance Jakub Novák a Dalibor Brabec. Pro Kubu to byl první gól za starší žáky - gratulujeme.

Ve druhém poločase jsme již měli utkání pod kontrolou a přidali další 4 branky. 2x se trefil Kryštof a po jedné brance přidali Petr Knol a Dalibor Brabec. Konečný výsledek 9:1 byl pro soupeře vzhledem k obrazu hry poněkud krutý, ale kluci hráli opravdu dobře, bojovali s plným nasazením až do konce a vítězství si plně zasloužili.

Bystrc - SK Vojkovice "mladší žáci" 0:12 (0:3) (Novák 3x, Kosina 3x, Malý 2x, Hanzlík, Kresa, Zemánek, Konečná)
Zápas proti Bystrci nebyl pro naše mladší žáky ničím složitým. Kluci z Bystrce byli mladší a menší a přestože se snažili a na svůj věk hráli velmi dobře, rozdíl byl zejména ve druhém poločase značný.

Velká část první půle však z naší strany nebyla vůbec dobrá. Hráli jsme stereotypně, bez pohybu a bez nápadu. Všechny akce jsme navíc tahali středem, který soupeř pod tlakem zahustil a až do 24 minuty se bez větších obtíží dokázal ubránit. Naopak jsme to byli my, kdo mohl inkasovat - Vojta místo přihrávky na obránce zvolil netradičně kličku, mně přibilo pár šedin a obrana hasila na poslední chvíli. Vzhledem k předváděné hře jsem změnil rozestavení z 3-3-1 na 2-3-2 a výsledek se okamžitě dostavil. V poslední pětiminutovce se trefil 2x Kryštof Malý a 1x Matěj Hanzlík a do kabin jsme tak šli za vedení 3:0.

O přestávce jsem klukům vysvětlil chyby, kterých se dopouštěli, kladl jim na srdce aby hru roztáhli do stran a zrychlili. Kluci ve druhé půli vše splnili, s radostí si zahráli a přidali dalších 9 branek. (Radim Hanzlík, trenér)