KLUČKA CUP 2016

V sobotu 25.6. měl Petr Klučka a spolu s ním spousta jeho kamarádů a přátel fotbalu od brzkých ranních hodin napilno. Konal se totiž již tradiční turnaj ročníku 2005 a mladších, Klučka Cup. Netrvalo dlouho a deset týmů z Moravy i Čech přiváželo spousty mladých fotbalistů. Nádherné počasí, perfektně připravená hrací plocha a nadstandardní zázemí tvořily kulisu sobotního dne. Po profi focení, kdy každý tým dostane fotku na památku, se hráči začali rozcvičovat a synchronně spuštěná utkání začala v 9 hodin. Zřejmě slušný oddíl SK Vojkovice se fotbalově zakousnul do soupeře ze Želešic. Od úvodu byl zřetelný výkonnostní rozdíl a domácí tým předváděl vyspělou kombinační hru i pěkné individuální akce. Určitě je na místě pochválit i soupeře SK Želešice. Druhé utkání proti dívkám Zbrojovky však přineslo jiný obraz hry. Dívky předváděly jednodušší systém hry, který spolu s vyšší fyzickou převahou dělal domácímu týmu potíže. Přes spoustu šancí, břevno a nastřelené tyče, více než remízu domácí tým nevydřel. Herní úleva přišla naštěstí v dalším utkání, kdy jsme vyzvali Bosonohy. Opět kombinační hrou a dobrým výkonem jsme soupeře přehráli a potěšili přítomné rodiče a diváky. Složitější utkání však na sebe nenechalo dlouho čekat a Rosice odolávaly našemu tlaku většinu herního času. Gólem jsme se prosadili až v závěru, kdy už jsme se smiřovali s nerozhodným stavem. V polední pauze ocenili diváci zázemí sportovního klubu Vojkovice, možnost oddychnout mezi utkáními pod střechou u klubovny a připravené občerstvení. V utkání o finále se nám postavili hráči Žebětína. Bylo vidět, jak jsme hrozně chtěli, makali a šli za vítězstvím, bohužel o co větší snaha uspět, tím větší smůla v zakončení. Nutno pochválit i brankáře soupeře, který pochytal několik jasných šancí, další střely šly těsně vedle nebo do brankové konstrukce. Soupeř z brejku skóroval a Vojkovice bohužel nedokázaly odpovědět. Trenéři museli dát tým po prohře obratem do herní pohody, protože jsme hned šli do zápasu o třetí místo. Povedlo se. SK Vojkovice dokázaly ve druhém utkání proti Zbrojovce dívkám zvítězit, zejména díky efektivnímu zakončení ve druhé části utkání. Na hřišti SK Vojkovice tak zazněla hymna na počest třetího místa. Turnaj Klučka Cup 2016 vyhrál nakonec náš přemožitel Žebětín, který ve finále porazil soupeře z Čech - Větrovy. Velká gratulace našim hráčům a trenérům za tyto výkony a hru během turnaje, ale uvědomujeme si kvality starší přípravky i během celé sezóny a děkujeme vám za skvělou reprezentaci klubu.

K turnaji každopádně doplňuji, že málokdo si dokáže představit spousty práce, která ze turnajem stojí. Petr Klučka navíc dokáže zajistit hodnotné ceny pro všechny týmy a všechny, slovy všechny, hráče. Odměnou mu a všem jeho přátelům budiž úsměvy dětí během turnaje a po něm.

SK Vojkovice děkuje všem svým týmům od mladší přípravky, přes žáky, dorostence a muže, za skvělou reprezentaci klubu i obce. Přeje vám i fanouškům klidné léto, plné odpočinku. Nová sezóna 2016-2017 je za dveřmi!